Nie masz jeszcze konta? zarejestruj się
LoginHasło?
Gorzów > Biznes

TPV Displays Polska oraz BriVictory

lubuskie2012-05-01
TPV Displays Polska oraz BriVictory
TPV Displays Polska to producent telewizorów i monitorów należący do grupy TPV Technology Limited i dostarcza produkty LCD m.in. dla Sony, Della, Philipsa, HP, Fujitsu-Siemensa, Sharpa i NEC.

Produkuje także pod własnymi markami AOC, Envision i Amark. Grupa posiada sześć fabryk zlokalizowanych w Chinach i jedną w Brazylii, zatrudniając łącznie ponad 25,5 tys. pracowników. Inwestycja w Gorzowie została okrzyknięta przez miesięcznik Forbes wydarzeniem gospodarczym roku 2007. Inwestycja przyczynia się do podniesienia poziomu życia mieszkańców oraz pozytywnie wpływa na postrzeganie i rozwój miasta. Spółka TPV Displays Polska Sp. z o.o. została zarejestrowana 27 kwietnia 2007 roku. 12 marca 2010 r. zarejestrowana zlokalizowaną przy ul. Złotego Smoka spółkę joint-venture BriVictory Display Technology (na kapitał spółki w wysokości 40 mln USD składa się 51% akcji AU Optronics Corp. oraz 49% akcji TPV). 31 grudnia 2010 r. roczny przychód ze sprzedaży osiągnął w korporacji TPV 11,6 mld dolarów amerykańskich.
Fabryka w Gorzowie Wielkopolskim jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Stanowi docelową bazę produkcyjną grupy TPV Technology Limited na Europę. Posiada certyfikaty jakości ISO 9001 i ISO 14001.

tpv2
tpv2
Obecnie w TPV pracuje około 1200 osób, a przez agencje pośrednictwa pracy zatrudnionych jest około 100 osób. Firma nie planuje zwolnień. Trudna sytuacja jest natomiast w BriVictory, spółkę którą stworzyła TPV z koncernem AUO, brivictory ma produkować matryce i moduły LCD. Według zapowiedzi inwestycja miała dać Gorzowowi 2 tysiące miejsc pracy, ale na razie pracuje tam około 100 osób. Zwiększenie zatrudnienia ma nastąpić w odległym czasie z powodu kryzysu finansowego, do końca 2014 roku.

Na początku 2012 roku pracownicy TPV założyli związek zawodowy NSZZ Solidarność. Przewodniczącym gorzowskiego regionu NSZZ Solidarność jest Jarosław Porwich. Związek zawodowy liczy ponad 20 osób. Ma się przyczynić do poprawy warunków pracy i poszanowania praw pracowniczych.

produkcja_robot
produkcja_robot
Obecnie jest prowadzona rekrutacja do pracy dla 100 osób, w tym 50 dla osób niepełnosprawnych - większa rekrutacja jest dokonywana cyklicznie co parę miesięcy, o pracę tymczasową należy pytać w prywatnych agencjach pośrednictwa pracy w Gorzowie Wlkp. Dla firmy ta forma zatrudnienia jest wygodniejsza, bo zmienia się ilość zamówień na produkcji a stała umowa gwarantuje utrzymanie miejsca pracy niezależnie od ilości składanych zamówień na telewizory a dla spółki to są niepotrzebne koszty. Dlatego część ludzi jest zatrudniona na stałe a część przez pośredników na tzw. umowy śmieciowe - lepiej żeby mieli taką pracę na takie umowy niż nie mieli żadnej. Jest to dodatkowa siła robocza, a niedouczeni inżynierowie procesu TPV chętnie z tej formy zatrudnienia outsorcingowego korzystają bo im tak wygodniej.
W pierwszej kolejności są zatrudniane osoby z wykształceniem elektrycznym bądź elektronicznym.

Konieczność zatrudniania osób z grupą inwalidzką dyktuje państwo - które nakłada kary finansowe na firmy które nie zatrudniają określonego %-nta osób niepełnosprawnych - tym samym zapewniając im parasol ochronny przed dyskryminacją na rynku pracy. Z jednej strony państwo daje im rentę za niezdolność do wykonywania pracy, a z drugiej podczas zatrudnienia wymaga się od żeby do tej pracy byli zdolni. Taki absurd w polskim prawie ustanowiony przez (p)osłów w naszym Sejmie.

TPV Displays Polska Sp. z o.o.
ul. Złotego Smoka 9
66-400 Gorzów Wielkopolski
Sekretariat: 095 7391 005 lub 006
Rekrutacja: Dział personalny,
Rekrutacja: tel. 095 7391 041 lub 042
e-mail: rekrutacjahr@tpvaoc.com.pl

źródło: laczynasgorzow.pl, gazeta.pl

Podobał się artykuł?
Daj plusika ->
skomentuj Rozwiń komentarze